CH Furniture Logo


معرفی شهر همدان


شهر هگمتانه یا همدان دوره ی اسلامی از شهرهای غربی و کوهستانی ایران است که پیشینه ای کهن دارد و پیشینه ی دیرین آن مدیون موقعیت طبیعی شهر است که از همنشینی دشتی وسیع با کوه الوند شکل گرفته است. شهرت شهر همدان به خاطر انتساب این شهر به مادها و اولین سلسله ایرانی است. همدان پایتخت نخستین شاهنشاهی ایران در زمان مادها بوده و در آن زمان به نام هگمتانه (محل گرد آمدن) نامگذاری شده بود. بعدها در زمان هخامنشیان و اشکانیان شهر همدان به عنوان پایتخت تابستانی شاهان انتخاب شد و پس از آن از دوره ی ساسانیان به بعد رفته رفته نام آن به اَهمتان، اَهمدان و سپس همدان تغییر یافت.

در شهر همدان آثار طبیعی، تاریخی و فرهنگی فراوانی از ادوار مختلف تاریخی به یادگار مانده که اکنون به بخشی از جاذبه های گردشگری شهر تبدیل شده است. از جمله ی این آثار می توان به غار علیصدر، دهکده توریستی گنجنامه، نوشیجان، گنبد علویان، آرامگاه بوعلی سینا، آرامگاه باباطاهر، شیرسنگی، مسجد جامع همدان و برج قربان اشاره کرد.

پیشینه ی تاریخی و فرهنگی این استان نشان می هد که همدان به عنوان یکی از مهمترین قطب های صنعتی و هنری ایران به شمار می رود و در این استان فعالیت های صنعتی و هنری فراوانی در زمینه ی سفال و سراميک، مصنوعات چوبی و چرمی، انواع بافت ها و … صورت می گیرد. برای نمونه استان همدان در ایران مهد سفال و منبت است و سفال لالجین شهرتی ملی دارد. در نگاهی جامع استان همدان به عنوان مهد هنر و فرهنگ تاکنون هنرمندان بسیاری را به دنیا عرضه کرده است.

مجموعه ی مبلمان چوب و هنر نیز به عنوان نماینده ای از طراحان و تولیدکنندگان موفق مبلمان ایرانی در شهر هنرپرور همدان اقدام به راه اندازی نمایندگی کرده است که اکنون در شهر همدان فعالیت می کند و اقدام به عرضه ی محصولات چوبی خود کرده است که بدون شک نمودی از کیفیت و ظرافت هنر ایرانی در طراحی و ساخت محصولات چوبی می باشد.

مطالب مرتبط: