CH Furniture Logo
نمایندگی چوب و هنر شهر قم

معرفی شهر قم


استان قم با مساحتی در حدود 11 هزار کیلومتر مربع به مرکزیت شهر قم در شمال غرب مرکز ایران و در همجورای استان تهران در شمال، استان سمنان در شرق، استان اصفهان در جنوب شرقی و استان مرکزی در جنوب و غرب و شمال غربی واقع شده است. آب و هوای استان قم گرم و خشک و میانگین بارش سالانه آن 214 میلیمتر می باشد.

قم در زبان عربی به معنی جمع شدن آب در مکانی است و از آن جا شهر قم نیز محل جمع شدن آب بوده آن را نیز قم نامیده اند. زبان مردم شهر از دیرباز فارسی با لهجه قمی بوده که امروزه به لهجه فارسی تهران نزدیک شده است. همچنین از جمله هنرها و صنایع دستی قم می توان به منبت کاری، قالی بافی، خراطی چوب، خرمهره سازی، سنگ تراشی، معرق کاری، شیشه گری و قلم زنی اشاره کرد. هنر منبت کاری قدیمی ترین هنر در شهر قم است که قدمت آن مربوط به 7 هزار سال پیش می باشد. قالی بافی و فرش بافی نیز در شهر قم رونق دارد و قالی دستباف قم از مهم ترین صنایع دستی آن به شمار می رود.

طبق مطالعات باستان شناسان در منطقه قمرود شهر قم، قدمت این شهر به حدود ده هزار سال قبل می رسد. در حفاری های اخیر تپه قلی درویش شهر قم نیز آثاری از کوره های عصر آهن با قدمت سه هزار ساله به دست آمده است.

بارگاه حضرت معصومه(ص)، بازار قم، مدرسه فیضیه، خانه تاریخی زند، کاروانسرای دیر گچین، خانه ملاصدرا و … از جمله جاذبه های تاریخی استان قم می باشد. از جاذبه های طبیعی قم نیز می توان به غار وشنوه، غار کهک  دریاچه نمک، پارک ملی کویر و زیستگاه طبیعی پلنگ دره اشاره کرد.

مجموعه چوب و هنر در راستای اهداف برنامه بلند مدت خود، توسعه شعب و نمایندگی های خود را در دستور کار قرار داده است بدین منظور اقدام به راه اندازی نمایندگی در شهر قم نموده تا خدمت رسانی قابل قبولی را برای مشتریان خود در این شهر داشته باشد. ارائه بالاترین کیفیت، بیش ترین تنوع و ارائه خدمات جامع به مشتریان از مهم ترین اهداف اصلی این شرکت است و افتتاح این نمایندگی نیز در همین راستا است.

 

رضوی نمایندگی قم چوب وهنر

قم ، بلوار امین، جنب کوی ۲۱ ، پلاک ۵۴۹، فروشگاه رضوی
شماره تماس : ۰۲۵۳۲۹۳۱۸۲۵

چوب و هنر | زیبایی ماندگار

 

مطالب مرتبط: